جهانی شدن
نویسنده : - ساعت ٦:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٩
 
شما هر روز با واژه‌ی جهانی شدن (globalization) از طریق اخبار، خواندن روزنامه هایا شنیدن از مردم بطور اتفاقی مواجه می‏شوید که بنظر می‏رسد در هر مورد از معنای متفاوتی برخوردار است . پس جهانی شدن چیست؟
 
 
جنگ نابرابر روشنفکری و تحجرگرایی
نویسنده : - ساعت ٧:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٦
 
باید نشان دهید که چگونه مردم علیه ظلم و بیداد، تحجر و واپسگرایی قیام کردند و فکر اسلام ناب محمدی را جایگزین تفکر اسلام سلطنتی، اسلام سرمایه داری، اسلام التقاط و در یک کلمه اسلام امریکایی کردند. شما باید نشان دهید که در جمود حوزه های علمیه آن زمان که هر حرکتی را متهم به حرکت مارکسیستی و یا حرکت انگلیسی می کردند..
 
 
خلیج فارس
نویسنده : - ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٦
 
خلیج فارس یا خلیج پارس (به انگلیسی: Persian Gulf) آبراهی است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه جزیره‌ عربستان قرار دارد. مساحت آن ۲۳۳٬۰۰۰ کیلومتر مربع است، و پس از خلیج مکزیک و خلیج هودسن سومین خلیج بزرگ جهان بشمار می‌آید
 
 
نخست وزیری برای همه!
نویسنده : - ساعت ٦:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٦
 
پس از یک سال پر فراز و نشیب در روابط دو کشور آمریکا و ترکیه که با سرباز زدن ترکیه از دادن مجوز به نیروهای آمریکا برای استفاده از خاک این کشور برای ورود به عراق در دوران جنگ رو به وخامت گرایید، اکنون به نظر می رسد که روابط این دو کشور در شرف بهبود است.
 
 
مقتدا صدر کیست؟
نویسنده : - ساعت ٥:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٦
 
 مقتدا صدر روحانی جوان شیعه به دنبال سقوط صدام حسین چهره شد و توانست جنبشی را متشکل از جوانان مخالف حضور نظامی ایالات هدایت و رهبری کند. او که دهه سوم زندگی خود را می گذراند چهارمین فرزند آیت الله العظمی محمدصادق صدر و پسرخوانده آیت الله العظمی محمدباقر صدر است.
 
 
آیا سفر آدمی به ماه دروغ بوده است؟؟؟
نویسنده : - ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢٤
 
در حالی که در آمریکا زمزمه‌هایی مبنی بر سفر مجدد انسان به کره ماه پس از گذشت بیش از 32 سال از آخرین سفر آغاز شده است، بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران امور فضایی معتقدند که سفر آرمسترانگ در سال 1969 با آپولو 11 به سطح کره ما و 6 سفر دیگر با آپولوهای 12 تا 17 که طی کمتر از 3 سال انجام شد، یک نمایش تلویزیونی و دروغی بزرگ برای فریفتن افکار عمومی بود.