وصیتنامة‌ سیاسی‌ ـ الهی‌ امام
نویسنده : - ساعت ٢:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٩
 
 قالَ رسولُالله ـ صلَّی‌الله علیه‌ و آله‌ و سلَّم‌: اِنّی‌ تارکٌ فیکُمُ الثّقلَیْنِ کتابَ اللهِ و عترتی‌ اهلَ بیتی‌؛ فإِنَّهُما لَنْ یَفْتَرِقا حَتّی‌' یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوضَ.

 الحمدُلله و سُبحانَکَ؛ اللّ'هُمَّ صلِّ علی‌ محمدٍ و آلهِ مظاهر جمالِک‌ و جلالِک‌ و خزائنِ اسرارِ کتابِکَ الذی‌ تجلّی‌ فیه‌ الاَحدیّةُ بِجمیعِ أسمائکَ حتّی‌ المُسْتَأْثَرِ منها الّذی‌ لایَعْلَمُهُ غَیرُک‌؛ و اللَّعنُ علی‌ ظالِمیهم‌ اصلِ الشَجَرةِ الخَبیثةِ.

                  و بعد، اینجانب‌ مناسب‌ می‌دانم‌ که‌ شمه‌ای‌ کوتاه‌


 
 
متن کامل نطق مرحوم آیت‌الله توسلی در مجمع
نویسنده : - ساعت ٢:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٩
 
ارزش های انقلاب، امام (ره) فقط به روضه خوانی و سینه زنی نیست و این ها نیست ... ارزش های انقلاب امام (ره) به آن چیزهایی است که امام (ره) از آنها خون دل می خورد، شما ببیند منشور روحانیت امام در سال 67 است.می فرماید که در 15 خرداد 42 مقابله با گلوله تفنگ و مسلسل شاه نبود که اگر این ها بود مقابله را آسان می نمود، بلکه علاوه بر آن گلوله حیله مقدس نمایی و تحجر بود.
 
 
من انقلابی هستم !
نویسنده : - ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۸
 

برگی از وب نوشته های خیزشی/وبلاگ فرهاد بیضایی

من یک بسیجی هستم من یک بسیجی انقلابی هستم. من پرچم اسرائیل را آتش می زنم. من به اردوی راهیان نور می روم و در آنجا پرچم اسرائیل را آتش می زنم. من مرگ بر آمریکا می گویم و روی پرچم آمریکا و اسرائیل رژه می روم...اما اسحاق یک سرباز اسراییلیست ...
 
 
اخلاق در سیاست
نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۸
 

از آنجائیکه رقابت در عرصه سیاسی، عموما برای دستیابی به قدرت است. لذا آسیب پذیری اخلاقی در این عرصه، بیشتر است. از همین رو تهمت، ترور شخصیت، عدم احترام به موقعیت های فردی و اجتماعی اشخاص، از بی اخلاقی ها، ناشی می شود که در عرصه رقابت در جهت کسب مصادر حکومتی است.


 
 
زندگی نامه علی اکبر ولایتی
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٧
 

دکتر علی اکبر ولایتی در 4 تیر ماه 1324، در رستم آباد، یکی از 33 روستای شمیران در خانواده متوسط به دنیا آمد.پدرایشان کارمند و مادر ایشان خانه دار بودند. دوران ابتدایی و دوره نخست دبیرستان را همانجا گذراند و در دوره دوم دبیرستان به دبیرستان جم قلهک رفت. او در سال 1342 دیپلم طبیعی


 
 
دکتر حسن روحانی
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٧
 

شیخ حسن فریدون روحانی در ۲۱ آبان ماه ۱۳۲۷ در شهر سرخه در شهرستان سمنان زاده شد. در سال ۱۳۴۰در سن ۱۳ سالگی به قم رفت و تحصیلات حوزوی‌اش خود را آغاز کرد.

در کنار درس‏های حوزوی موفق به اخذ لیسانس حقوق از دانشگاه تهران شد. وی در سال ۱۳۵۷ برای ادامه تحصیلات به انگلستان رفت و در آنجا درجهٔ دکترای جامعه‌شناسی حقوق را از دانشگاه گلاسکو گرفت.


 
 
زندگی‌نامه شهید مغنیه
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٧
 
شهید "عماد مغنیه" معروف به "حاج رضوان" که بیشترین تعداد عملیات علیه رژیم صهیونیستی را در جهان به نام خود ثبت کرده است، در ماه جولای سال 1962 میلادی در شهر صور دیده به جهان گشود.
 
 
ولایت و علماء
نویسنده : - ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٧
 
مساله ولایت فقیه به معناى اعمال امورى که جنبه‏حکومتى داشته، در همان سال‏هاى آغاز «غیبت کبرى‏» در گفتارفقها و علما مطرح بوده است، عنوان نمونه:
 
 
ولایت فقیه
نویسنده : - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٧
 
مساله «ولایت فقیه‏»، یکى از مهم‏ترین مسائل جامعه اسلامى است که بحث و گفتگو درباره آن، از دو جهت ضرورى مى‏باشد:
اول آنکه ولایت فقیه سنگ‏بناى نظام جمهوری اسلامی است و بر هر فرد مسلمان و انقلابى لازم است این اصل اساسى را خوب بشناسد و سپس بر مدار آن حرکت کند.
 
 
علل تورم درایران
نویسنده : - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٦
 
 

بحث تورم در واقع بحث مشترکی در دنیا است و علت‌های آن نیز صرفنظر از شرایط و ویژگی‌های هر کشور خاص، عمدتاً مورد اتفاق‌نظر بوده و البته برای آن شرایطی ذکر شده است.
در کشورهای پیشرفته از دهه 1960 به بعد حتی قبل‌تر یعنی از زمان کلاسیک‌ها و حاکمیت نظریه مقداری، بحث این بودکه تورم ریشه‌ پولی دارد. لذا می‌گفتند پول تعیین‌کننده قیمت‌ها است


 
 
زندگی نامه شهید رجایی
نویسنده : - ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۳
 

شهید محمد على رجایى ، در سال 1312 هجری قمری در شهرستان قزوین متولد شد، تحصیلات ابتدایى را تا اخذ گواهینامه ششم ابتداى در همین شهرستان به انجام رساند. در سن چهار سالگى از وجود داشتن نعمت پدر محروم شد و تحت تکفل مادر مهربان و منیع الطبع قرار گرفت . در سال 1327 به تهران