گزارشی که باید عرق شرم بر پیشانی مسوولان نظام بنشاند
نویسنده : - ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 

سید امیر سیاح
حدود یکسال پیش در یک شب جمعه، راننده‌ای که هیچگاه شناخته نشد در حاشیه بلوار گلستان نارمک به ابوی بنده که در حال بازگشت از مسجد بودند، زد و فوراً فرار کرد. مردم و کسبه محل، اورژانس صدا کردند و آمبولانس ایشان را به بیمارستان امام حسین(ع) منتقل کرد. خوشبختانه صدمه جدی نبود و فقط استخوان پای چپشان شکسته بود و باید عمل می‌شد.


 
 
شهید راشل کوری
نویسنده : - ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 

http://zanefarda.ir/html/wp-content/uploads/rachel.jpg


 
 
راشل‌کوری چگونه زیر بلدوزر صهیونیست‌ها له شد
نویسنده : - ساعت ٦:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 

 

راشل کوری دختر 23 ساله آمریکایی که به همراه دوستانش برای حمایت از مردم فلسطین به غزه سفر کرده بود توسط راننده بلدوزر اسرائیلی کشته شد.

به گزارش فارس، روز یکشنبه 16مارس 2003 است. راشل کوری دختر آمریکایی 23 ساله، از اهالی شهر المپیا در ایالت واشنگتن، به همراه 8 تن از دوستانش [پنج آمریکایی و سه انگلیسی] از اعضای "جنبش جهانی همبستگی با ملت فلسطین " (International Solidarity Movement) که برای حمایت از مردم فلسطین به سرزمین های اشغالی سفر کرده اند. آنها به محله "السلام " رفح آمده اند و سعی می‌کنند که از اقدام یک دستگاه بولدوزر نظامی رژیم صهیونیستی، در ویران کردن خانه یک فلسطینی، جلوگیری کنند.
راشل در برابر بولدوزر می‌ایستد و از راننده می‌خواهد که آن را متوقف سازد.
راشل پیراهن پرتقالی شبرنگی به تن دارد که از دور هم قابل تشخیص است. این فعال صلح، با بلندگوی خود با راننده بولدوزر صحبت می‌کند. بقیه دوستانش نیز در فاصله 20 تا 15 متری راشل، با فریاد از راننده بولدوزر می‌خواهند که توقف کند. اما بولدوزر همچنان به سوی راشل حرکت می‌کند، راشل روی یک تل خاک می‌رود؛ اما بولدوزر 60 هزار کیلویی به او امان نمی دهد، بدن راشل را به زیر می‌کشد، تیغه بولدوزر او را در خاک دفن می‌کند. در همین زمان دوستان راشل فریاد می‌کشند و به راننده بولدوزر اشاره می‌کنند که توقف کند!
بولدوزر چند متر جلوتر می‌ایستد. بیل فولادیش را کاملا پایین می‌آورد و به سمت عقب حرکت می‌کند تا خوب مطمئن شود که بدن راشل را درهم شکسته است. پس از این جنایت هولناک، نظامیان اشغالگر هیچ‌گونه کمکی به راشل نمی‌کنند. چند دقیقه بعد، یک آمبولانس فلسطینی به محل حادثه می‌رسد و راشل را به بیمارستانی در رفح منتقل می‌کند. راشل همان جا جان می‌دهد.
مرگ دلخراش راشل کوری تنها دو روز در برخی رسانه‌‌ها منعکس شد. غیر از روزنامه‌‌های ایالت واشنگتن عملا هیچ رسانه دیگری در پیگیری این جنایت مخوف، یا مراسم ختم و یادبود او در غزه که با دخالت تانک‌‌های اسرائیلی به هم خورد و یا درباره عبور فخرفروشانه و با استهزاء بولدوزر قاتل از کنار مراسم و مزاحمت نیروهای اسرائیلی برای آمبولانس حامل پیکر راشل و یا درباره مجوز ندادن به والدین او برای سفر به فلسطین، گزارشی منتشر نکرد.
فردای روز شهادت راشل، ارتش اسرائیل 9 غیر نظامی فلسطینی از جمله سه کودک را به شهادت رساند.

 


 
 
همسر یک جانباز: ۵۰ روز است که در خیابان زندگی می کنیم
نویسنده : - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٤
 

 روزنامه جمهوری اسلامی با انتشار نامه‌ای به قلم همسر یک جانباز درددل‌های وی را منتشر کرده است.
در بخشی از این نامه تاکید شده است: ۲۰ سال صادقانه با یک جانباز ۷۰ درصد زندگی کردم و خدا می‌داند که در این مدت چه رنج‌ها و مشقت‌هایی را متحمل شدم. اما او چون دچار بیماری اعصاب و روان است دیگر من و فرزندانش را نمی‌پذیرد و ما اکنون حدود ۵۰ روز است که در به در خیابان‌ها هستیم. دستهایم از شدت کار مجروح شده و سرپناهی ندارم تا خود و فرزندانم در آن زندگی کنیم. بیمار و ناتوان شده‌ام و فرزندانم از تحصیل باز مانده‌اند. یکی از فرزندانم ازدواج کرده، لکن قادر نیستم او را به خانه بخت بفرستیم. آیا فریادرسی وجود دارد؟ آیا بنیاد جانبازان و ایثارگران و سایر نهادها و ارگان‌ها و افراد خیر برای رضای خدا مرا یاری خواهند داد؟

*مشخصات و شماره تماس نویسنده مطلب در دفتر روابط عمومی روزنامه جمهوری اسلامی محفوظ است .