حاج مصطفی مرسلی

در تهران و قم و برخی بلاد بر حسب علاقه و تکلیف به تدریس و تعلیم در مجامع حوزوی و دانشگاهی و حلقات و هیآت علمی اشتغال داشته و پاره ای از کتب منطق و حکمت و فقه و تاریخ را با مباشرت و یا به طور استقلال به تصحیح و جمع مبادرت نمود.

در عرصه مبارزاتی در کنار بزرگانی چون حضرات آقایان شهید بهشتی، طالقانی، یزدی و ربانی شیرازی فعالیت داشته اند.

قبل از پیروزی انقلاب در استانهای تهران، گیلان، مازندران، آذربایجان و به ویژه در استان زنجان و مدتی نیز در سیرجان، یزد، اردکان و خمین فعالیت مبارزاتی داشته اند

ایشان با حضرت آیت الله پسندیده به احیاء و تقویت مدیریت حوزه های علمیه هیدج و گرگان و نیز تأسیس انجمن های اسلامی جوانان در استان زنجان و شهرهای شهریار و آمل برای تبلیغ و تربیت اقدام نمودند.

از سال 1360 تاکنون امامت مسجد اکباتان بهارستان و مدت 12 سال امامت مسجدالمهدی سه راه تهران ویلا را بنا به دستور آیت الله مهدوی کنی برعهده داشته و در آنجا مجموعه های فرهنگی، اقتصادی، بسیج و پشتیبانی جبهه را هدایت میکردند. ایشان همچنین از بنیانگزاران مسجد بزرگ امام علی پونک بوده اند.

اولین دفتر نمایندگی ولایت فقیه در دانشگاه ها را در دانشگاه شریف عهده دار شدند و همزمان مسئولیت عقیدتی دانشکده افسری امام علی (ع) و اصلاح امور آنجا را همراه تیمسار صالحی و شهید چمران بر عهده گرفتند در دوره سوم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم شریف ابهر و خرمدره و عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس بوده و در معیّت جناب آقای دکتر ولایتی در اجلاس ژنو و سازمان ملل متحد شرکت نموده و به چندین کشور مختلف دیگر سفر داشته اند.

پس از اتمام دوره مجلس به دعوت جناب آقای دکتر ولایتی به وزارت امور خارجه رهسپار شده و با سمت های مشاور وزیر – ریاست اداره سیاسی شبه قاره هند – ریاست هیأت های بدوی و تجدید نظر تخلفات اداری – مدیرکل جنوب شرق آسیا – معاون وزیر در امور حقوقی، کنسولی و امور مجلس مشغول خدمت بودند

در سال 1376 پس از اینکه جناب آقای دکتر ولایتی به سمت مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل نایل گردیدند بنا به درخواست ایشان و موافقت معظمٌ له، به دفتر مقام معظم رهبری مأمور گشته و تا بحال مشغول انجام وظیفه می باشند.

در طول سی و چند سال گذشته در پرتو الطاف خفیه و جلیه حق متعال بیش از یکصد مسجد، حسینیه، مدرسه، درمانگاه، اورژانس، کتابخانه و مراکز مشابه با همت ایشان تأسیس گردیده و در امر مساعدت به بیماران، ایتام، مساکین و فقراء به نحو احسن مشغول به فعالیت می باشند.

همکاری در تأسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی ابهر، خدابنده، هیدج، و همچنین مراکز آموزش عالی استان زنجان و مجامع تحقیقاتی فنی و مهندسی و کشاورزی و کودکان استثنایی و حوزه های علمیه نیز بخش دیگری از خدمات ایشان می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی مرسلی دارای 4 فرزند(2 پسر و 2 دختر) می باشند که همه آنها دارای تحصیلات عالیه هستند

/ 1 نظر / 1396 بازدید
مهدی

[گل] [گل] [گل] [گل] [گل] سلام! وبلاگ «میعاد ملاقات با خدا» با تصاویر زیبا و مطالب جذاب درباره «نماز» در خدمت شماست.